Коли потрібно купити спінінг, досвідчений рибалка часто розуміє, що конкретно йому потрібно. Але коли мова йде про любителя, тільки осягає нову сферу, важливо зорієнтуватися в потрібному товар. У цьому сегменті представлено багато цікавого. Але давайте спочатку розберемося, на що звернути увагу для вдалої покупки.

            Критерії вибору

     Якщо говорити про визначення спінінга, то це вудилище, що володіє пропускними кільцями, а також кріпленнями для котушки. Спінінга риболовля передбачає задіяння штучних приманок, які нагадують малька своєю «поведінкою». Вони імітують основну видобуток риби-хижака, а тому стають цікавими для неї.

 

При покупці спінінга важливо дивитися на його:

- Довжину;

- Лад;

- Матеріал хлиста.

 

     Довжина спінінга - базовий параметр, що впливає на безліч факторів. Від неї залежить дальність закидання і комфорт в процесі пересування на локації, де ви зібралися рибалити. Масивна снасть потрібна для рибного лову з просторого озерного берега. А ось для риболовлі з зарослого берега річки краще купувати коротке вудилище. Ловля з човна - окремий момент. Чим коротше спінінг ви вибираєте, тим краще. Інакше підтягувати до себе рибу буде вкрай незручно.

 

Досвідчені рибалки радять наступну довжину вудилищ:

- Для спінінга риболовлі з берега - 2,7-3,5 метра.

- Для лову з човна - 2,1-2,7 метра.

 

     Але є ще один важливий нюанс для лову риби з берега. Проаналізуйте перед покупкою спінінга, наскільки зарослими є берега тих водойм, де ви зазвичай рибалите. Чим більше заростей, тим коротше має бути вудлище.

Строй

     За строєм спінінги бувають повільними, швидкими і середніми. Кращими прийнято вважати швидкі «палиці». З ними може впоратися навіть новачок. Якщо ви тільки починаєте розуміти ази спінінгової риболовлі, зверніть увагу на вудилища такого формату. Купуючи спінінг, важливо врахувати також тип риболовлі, місце для неї, вага приманки, наявність або відсутність течії.

     У швидких спінінгах «працює» тільки верхня частина. Вони оптимальні для далеких і точних закидів. Середні спінінги володіють гнучкістю на 2/3 довжини «палиці». Підходять для виведення риби середніх і великих розмірів. Повільні спінінги «працюють» по всій довжині. З їх допомогою можна витягти «трофейні екземпляри» риби, вага яких може перевищувати навіть 13-15 кг.

 Матеріал хлиста

     Переходимо до третього критерію, який ми позначили як важливий для вибору. Це - матеріал хлиста. Найбільш поширені варіанти:

- склопластик;

- вуглепластик;

- композит.

 

     Плюси склопластику - міцність і гнучкість. Мінуси - чималий питома вага. Що стосується вуглепластика, то показники його міцності, гнучкості і легкості оптимальні. Але такий спінінг коштує дорожче, ніж з вуглепластика. Важливий нюанс - ведіть себе з ним обережно в грозову погоду. Матеріал проводить електрику. Утримайтеся від лову риби безпосередньо в грозу. А композитні вудилища поєднують скло і вуглепластик.

     Купити спінінг в Україні неважко. Якщо ви шукаєте високоякісні спінінги від надійних виробників, знайти їх можна в риболовному інтернет-магазині «Кормак» тут представлена ​​продукція, вироблена надійними компаніями і користується попитом у рибалок. Знайомтеся з асортиментом і вибирайте. А якщо виникнуть труднощі, звертайтеся до консультантів. Вони допоможуть зробити вдалий вибір як рибалкам-новачкам, так і професіоналам.