Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Садки і підсаки

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Одними з первинних і найнеобхідніших елементів екіпіровки рибалки є якісні садіння і підсаки. Ці важливі інструменти допомагають рибалці зберегти здобич від втрати, а також зберегти її впродовж усього процесу риболовлі.

Класифікація сажалок

Сажалкою називають спеціальну сітчасту місткість для зберігання улову. Від якості цього пристосування залежить збереження спійманої риби. Вибирати сажалку необхідно спираючись на особливості його використання і умови риболовлі. Садіння розрізняють за матеріалом і довжиною.

Види матеріалу сажалок

Вибір матеріалу залежить від методу лову, яке планується витратити час на процес і тип, розмір передбачуваної здобичі.

  1. Метал. Подібна сітка має жорсткий каркас з кілець, що дозволяє захистити улов навіть від зубів хижака. Металева сажалка чудово підійде для нетривалої риболовлі або лову з човна. А довговічність сітки і легкість у відході сподобається багатьом рибалкам.
  2. Синтетичні нитки. Цей матеріал призначається для риболовлі на пологому березі. Садіння з синтетики або волосіні украй компактні і зручні у використанні. Рибалка зможе у будь-який момент відпустити свою здобич, не травмуючи її, завдяки м'якості сажалки. Ціна на подібний виріб досить низька.
  3. Нитки з прогумованим шаром. Додатковий шар з гуми дозволяє не вбирати запах і воду. Цей вид поєднує в собі усі позитивні якості двох попередніх варіантів. Але вартість прогумованих сажалок вища, ніж у інших видів.

Довжина

Цей показник залежить від розмірів і об'єму потенційного улову, а також особливостей місцевості. Зазвичай довжини сажалок варіюються від 40 см до 5 метрів.

  • Для стандартної риболовлі з берега кращим варіантом буде сажалка, завдовжки 2-3 метри.
  • При великих об'ємах або лові великої риби слід зупинитися у своєму виборі на максимальній довжині сажалки. Окрім цього, довга сажалка буде потрібна при риболовлі з обривистих берегів.
  • Коротка сажалка, завдовжки до 1 метра чудово підійде при невеликих об'ємах улову і риболовлі з човна.

Садіння можуть сильно розрізнятися, але їх треба правильно поєднувати з іншими елементами риболовецької екіпіровки, серед яких виділяється підсака.

Класифікація підсак

Підсака — це риболовецький сачок для витягання риби з води. Подібне пристосування дозволяє рибалці не втратити свій улов на завершальному етапі риболовлі.

Важливо розуміти, що існує велика різноманітність видів підсак, і що кожен з них призначений для певного роду лову і типу риби. Розділяти підсаки прийнято за матеріалом і конструкціями його частин : обода, рукояті і мережі.

Обід

Ободом підсаки називають каркас, на який надівають мережу. Найбільш популярні форми обода :

  • Трикутник;
  • Трапеція або прямокутник;
  • Круг або еліпс.

При лові великих видів риб краще вибирати трикутну або трапецієвидну форми. А для риби середніх і дрібних розмірів можна застосовувати круглий обід.

За матеріалом ободи ділять на:

  • Алюмінієві;
  • Углеволокнистые.

Обидва сплави мають високу міцність і легкість, але вважається, що углеволокно значно легше за алюміній.

По конструкції ободи розрізняються способами складання. Серед них виділяють:

  • Цілісні. Такий вид не розбирається, що робить його стійкішим до навантажень.
  • Доладні. Шарнірні з'єднання дозволяють складати обід, що полегшує перенесення і зберігання підсаки.
  • Складені. Цей вид збирається з декількох частин, що покращує його компактність.

Ще одним важливим елементом "голови" підсаки являється мережа. Вона має бути міцною, але еластичною, щоб риба не змогла розірвати її.

Мережа

Мережі підсак розділяють за розміром осередків, матеріалом і глибиною. Вибір глибини і розміру осередків сітки повинен залежати від величини і виду риби, яку збираються ловити.

  • Глибока мережа з волосіні з великими осередками – підійде для великих і хижих риб.
  • Мережі з капронових ниток з дрібними осередками будуть оптимальні для улову середнього розміру.
  • Силіконова мережа з дрібними осередками, застосовна для лову невеликою або середнього розміру риби ніжною лускою.

Матеріал сітки також слід вибирати виходячи з виду ловимой риби.

  • Волосінь є самим відповідним матеріалом для лову хижої риби.
  • Капронові тканини є самими зносостійкими і не заплутуються. Їх можна вважати універсальними.
  • Силікон підійде для невеликих видів риб. Він не травмує улов при витяганні її з води.

Окрім перерахованих елементів, в підсаці дуже важливою частиною є руків'я.

Рукоять

Руків'я повинне добре витримувати навантаження і ривки. Тому, при виборі підсаки, звертають увагу на матеріал рукояті, її конструкцію і довжину.

Рукоять може досягати 5 метрів в довжині. Найбільш довгі моделі рекомендується застосовувати при складному рельєфі берега. А короткий тип з короткою рукояттю кращий купити для риболовлі з човна.

Руків'я виконане з алюмінію, углеволокна і композитних матеріалів. Рукоять має бути максимально міцною і легкою, щоб рибалці було зручно їй користуватися. Оптимальними вважаються композитні матеріали, вони поєднують в собі легкість і міцність.

Роблять 3 види конструкцій руків'я :

  • Цілісні моделі через відсутність з'єднань мають найбільшу міцність.
  • Телескопічні рукояті дають можливість регулювання своєї довжини і є компактними, що робить їх зручними для транспортування.
  • Штекерные моделі складають з окремих частин за допомогою спеціальних роз'ємів.

Недорого купити садіння і підсаки можна в нашому інтернет-магазині. Ми співпрацюємо тільки з кращими виробниками, тому наші риболовецькі товари відрізняються кращими якостями і високою надійністю. Доставка риболовецьких товарів робиться в найкоротші терміни і з максимальним комфортом для наших покупців. А своєчасна допомога менеджерів магазину допоможе зробити найбільш правильний вибір.

Вгору