Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  вихідний

0
Мій кошик

Бойли насадочні

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Практично кожен хоч би раз в житті зустрічав в риболовецьких магазинах кольорові кульки різних розмірів, які називаються «бойлы». Це одна з самих кращих приманок, але при цьому не усі знають, що вона є, яких видів буває і, в яких випадках застосовується.

Особливості і переваги насадних бойлов

Бойлами називають вид приманки, що складається з борошна, манки або пташиного корму з додаванням додаткових єднальних інгредієнтів, барвників і ароматизаторів. Бойлы виглядають як різноколірні кульки або циліндри різних розмірів, а отримують їх шляхом варіння на пару, звідси і відбувається їх назва (у перекладі з англійського «boiled» означає варений).

Щоб притягати рибу, такі кульки мають стійкий аромат і яскравий колір. Оскільки вони призначаються для насадки безпосередньо на оснащення, то вони повинні без проблем проколюватися голкою. З цієї причини бойлы мають особливу структуру, яка не дає їм розсипатися.

Насадні бойлы мають декілька переваг, завдяки яким завоювали широку популярність серед рибалк.

 1. Простота використання.
 2. Кругла/овальна форма, завдяки якій риба не бачить гачок.
 3. Розмір, який дозволяє ловити більшу рибу, оскільки дрібна просто не може їх заковтувати.
 4. Тривалий термін зберігання.
 5. Жорстка насадка і легка вага, що забезпечує легшу занедбаність.
 6. Можливість використати бойлы в якості підгодівлі.

До всього іншому бойлы бувають різноманітних кольорів, ароматів і розмірів, що дозволяє підібрати найбільш відповідний варіант приманки.

Класифікація насадних бойлов

Щоб використати насадні бойлы, рибалка повинен добре орієнтуватися в їх відмінностях, а також точно знать, який з видів приманки краще всього підходить для певних умов риболовлі. Тому при підборі такої приманки необхідно враховувати:

 • плаваючі властивості бойлов;
 • вид риби;
 • пора року.

Кожен з чинників має свої особливості.

Плаваючі властивості

По здатності залишатися на плаву і властивості розчинятися у воді насадні бойлы можна розділити на 3 групи.

 1. Плаваючі. Цей вид має високу стійкість до розчинення у воді, що дозволяє йому знаходитися у верхніх шарах впродовж тривалого часу, виділяючи при цьому сильний запах. Їх можна використати спільно з тонучими бойлами, зібравши з них своєрідного сніговика. Цей бойл чудово підійде для лову риби у водоймі з мулким або каламутним дном.
 2. Нейтральні. Приманки цього виду зависають в товщі води. По плавучості вони мають середній між тими, що тонуть і плаваючими бойлами показник. Нейтральні бойлы можна використати у будь-якій водоймі.
 3. Що тонуть. Бойлы цього виду відразу опускаються на дно. Такий варіант чудово підійде для водойм з чистим твердим дном.

При виборі бойла за плаваючими властивостями також важливо враховувати і його запах, зважаючи на рибу, на яку робитиметься лов.

Вид риби

Щоб зробити риболовлю максимально ефективною, насадні бойлы підбирають під конкретний вид риби. Велику роль при цьому грає діаметр і запах.

 1. Короп. Ця риба віддає перевагу досить великій наживці, тому для неї потрібні бойлы діаметром від 14 до 18 мм. Колір кульки має бути червоним, білим, жовтим або фіолетовим. Найпривабливішими ароматами для коропа є полуниця, кукурудза, тутти-фрутти, кориця, червоний перець і мед.
 2. Карась. Для цієї риби підійдуть бойлы діаметром 6-8 мм. Найчастіше для карася вибирають плаваючі і нейтральні червоні, жовті або помаранчеві кульки із запахом кропу, часнику, полуниці, тутти-фрутти або скопекса.
 3. Сазан. Ця риба має відмінний зір і вважається однією з найрозумніших. Тому у виборі бойла на сазана краще відмовитися від занадто ароматної приманки, яка може відлякати рибу. Кулька має бути червоною або коричневою. Найбільше цій рибі подобаються такі аромати, як горіх, ваніль, аніс, горох, слива, скопекс і морський коктейль. Оптимальний розмір кульки – 20-25 мм.
 4. Лящ. Для лову цієї риби підходить дрібна плаваюча приманка діаметром до 15 мм. Кулька має бути червоною або жовтою із запахом насіння конопель, полуниці, дині, меду, кукурудзи або банана.
 5. Сом. Це хижа досить велика риба, тому розмір насадного бойла має бути більший, ніж для лову коропа. З ароматів сомові найбільше подобається шоколад, морський коктейль, аніс і ваніль. Для риболовлі можна використати як плаваючі, так і тонучі приманки помаранчевого, коричневого або червоного кольору.

Разом з усім вищепереліченим важливо також враховувати, в яку пору року відбуватиметься риболовля.

Пора року

Смакові переваги риби можуть мінятися залежно від пори року.

 1. Взимку риба відчуває нестачу ресурсів живлення, тому вибирати приманку треба з білкових продуктів, наприклад, на основі молока і інших поживних компонентів. Ще однією важливою умовою зимової риболовлі є необхідність підгодівлі і невеликий діаметр бойлов – близько 10-12 мм.
 2. З приходом весни у риби починається переднерестовий жор. Рибалити в цей період краще біля берега, особливо хороші місця із заростями. Навесні найбільше підійдуть кульки з таких поживних компонентів, як рибне борошно, молюски і т. д., але при цьому риба може клюнути і на запах полуниці.
 3. У літній період температура води значно підвищується, що змушує рибу йти на глибину. Тому краще всього вона клює в прохолодний час дня : уранці і увечері. Для риболовлі влітку підходять кульки з яскравими фруктовими запахами: тутти-фрутти, полуниця, диня і т. д... У складі бойлов також мають бути рослинні компоненти і олії.
 4. У вересні і жовтні риба намагається набрати якомога більше жиру перед зимою. У теплі осінні дні риба годується на мілководді, але з охолодженням води намагається піти на глибину і поступово впадає в сплячку. Для лову риби осінню найбільше підходять бойлы із запахами цитрусів, банана і молюсків.

Насадні бойлы зроблять риболовлю максимально ефективною тільки у тому випадку, якщо при їх виборі будуть враховані усі вищеописані чинники в комплексі.

Якісні насадні бойлы для успішної риболовлі

У нашому інтернет-магазині ви можете купити насадні бойлы недорого. Ми співпрацюємо тільки з тими виробниками, які мають надійну репутацію, тому у нас ви знайдете лише якісну продукцію. Якщо ж ви не знаєте, як правильно підібрати приманку, то в цьому вам завжди допоможуть наші ввічливі і професійні консультанти.

Вгору