Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  вихідний

0
Мій кошик

Флет годівниця

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Відомі немало способів вудіння риби, але одним з найпопулярніших вважається донний лов з годівницею, і однією з самих широкоприменяемых стала флэт годівниця.

Це відкрита конструкція, яка працює за принципом соски. Розроблена вона була після багаторічного спостереження за мешканцями підводного середовища. Більшість риб всмоктують те, що все зустрічається на своєму шляху (як пилосос), фільтруючи і викидаючи назад неїстівні частинки. Те ж саме відбувається і з флэт-кормушкой: риба всмоктує корм, який розмитий навколо неї до тих пір, поки у неї у роті не виявиться гачок.

Конструкція

Флэт годівниці – це вдосконалені моделі методных оснащень, які сталі відомі завдяки федерисам з карпфишинга. Такого роду пристосування можна застосовувати і для лову риби великих розмірів і для дрібної рибки. Найчастіше, використовують флэт метод для лову в стоячій воді або у водоймах з невеликою течією. Пов'язано це з особливостями будови годівниці.

Ця конструкція є свинцевою пластиною з пластиковою «рамою» для корму. Зазвичай рама зроблена з 3-4 ребер, але іноді їх кількість може варіюватися, оскільки створюють спеціальні моделі для більшого утримання корму. У центрі годівниці знаходиться тунель під лідер, де з одного боку за допомогою вертлюжка кріпиться поводок, а з іншого боку він з'єднується за допомогою основної волосіні. Всередину годівниці кладуть корм і забивають його за допомогою топталок з силікону або пластика. У більшості прес-форм є спеціальні поглиблення під насадки, щоб вони правильно «лягали» у гірці корму.

Підгодівля в'язкої консистенції утримується завдяки ребрам і бортам з боків, тому, від вибору насадки може залежати і вибір певного виду флэт-кормушек.

Різновиди флэт-кормушек

Умовно, усі годівниці цього типу можна розділити на три категорії:

 1. Класичні. Користуються популярністю під час активного клювання. Між собою моделі розрізняються за розміром, вагою, формою платформи і об'ємом.
 2. Банждо – це невеликі годівниці округлої форми і з бортами з боків. Їх часто застосовують для лову «обережною» риби.
 3. Совок. Свою назву така годівниця дістала із-за закритої конструкції. Використовують їх в основному для пеллетса, але вони також підходять і для звичайної підгодівлі. Перевага такого виду годівниці в доставці їжі на будь-яку глибину.

Особливості флэт-кормушек

Вибір певних моделей годівниць, також, як і вибір будь-якого іншого рибальського спорядження залежить від умов лову, тому вони розрізняються по:

 • Розміру основної пластини;
 • Вазі грузила;
 • Зміщенню центру тяжіння;
 • Кількості і розмірам ребер;
 • Прес-формі.

Годівниці, де центр тяжіння зміщений вперед, створені для лову, де дистанція занедбаності має вагоме значення. Такі моделі відрізняються кращими показниками польоту і швидше опускаються на дно. Вони представлені моделями у формі краплі з додатковим грузилом спереду. Вага таких годівниць складає більше половини самого верхнього показника тесту вудилища. Приміром, якщо тест дорівнює 120 грам, то годівницю беруть з розміром в 80-90 грам, де при заповненні кормом вона буде близько 110 грам.

Якісна флэт-кормушка для вудіння в місцях з мулким дном робиться без зміщення в яку-небудь сторону і максимально плоску. Це треба для того, щоб при падінні на дно, конструкція не заривалася глибоко в мул, а залишалася на поверхні. Вес таких годівниць зазвичай менше за середній.

Годівниці для лову у водоймах, де глибина не більше 2-х метрів – легені. Вони не сильно приводнюються і не розполохують рибу. В основному, вони потрібні для темпової риболовлі, де частота занедбаності висока.

Моделі, в яких огружение зроблено в середині пластини, використовують при лові у водоймах з рівним твердим дном. Підгодівля на таких конструкціях ліпитися з обох боків. Короткі поводки з гачками не вимагається ховати в кормі.

Є також універсальні моделі, де одно ребро важче за друге. Відповідно, поводок з гачком знаходиться на протилежній стороні від того, що обважнює. Це своєрідний пружинний аналог карася.

Прес - форми

Це пристосування зроблене для спрощення і більшої ефективності використання флэт-кормушек. Принцип його роботи простий: у форму кладеться поводок з насадкою і кормом і акуратно трамбується всередину. У результаті виходить красиво забита годівниця. Використати її вигідно, оскільки рибалка постійно кладе однакову кількість прикорму, а це впливає на точність занедбаності і дальність дистанції. Прес-форми можуть бути трьох видів:

 • З кнопкою (вважається однією з найзручніших сучасних моделей);
 • З силіконових матеріалів;
 • Пластмасові.

Відмінності між цими видами невеликі, і усі вони по-своєму ефективні.

Матеріал виготовлення

Оскільки за допомогою флэт-кормушек найчастіше ловлять великі трофейні здобичі, то і їх матеріал виготовлення відрізняється міцністю. В основному, їх роблять з міцної пластмаси, але є і моделі, зроблені з легких металевих сплавів.

Такі годівниці чудово підходять для лову на водоймах з невеликою течією. Вони мають ряд переваг :

 • Після зіткнення з поверхнею, пляма корму утворюється відразу;
 • За допомогою зміни кількості корму, можна міняти вагу оснащення;
 • Годівниці мають прекрасні аеродинамічні характеристики;
 • Можлива риболовля навіть на сильно змулених водоймах.

Купівля онлайн

У нашому інтернет-магазині можна недорого купити флэт-кормушки високої якості. У каталозі представлений величезний асортимент спорядження для риболовлі від перевірених виробників.

Відділи складання і відправки замовлень зроблять все, щоб Ви залишилися задоволені купівлею і сервісом. Ми здійснюємо доставку по всій країні, а сплатити купівлю можна будь-яким зручним способом.

Вгору