Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Макуха для рибалки

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Успіх риболовлі багато в чому залежить від вибору приманки і підгодівлі. У арсеналі сучасного рибалки досить велика кількість спеціалізованих продуктів подібного роду, але одним з найбільш ефективних є макуха. Для того, щоб підвищити вірогідність улову за допомогою такого продукту, важливо знати, що він є, яких видів буває і, в чому полягають переваги його використання.

Макуха: склад і головні особливості

По суті, макуха – це макуха, тобто, залишок, що отримується при віджиманні, пресуванні насіння різних олійних культур. Це може бути насіння:

  • соняшнику;
  • кукурудзи;
  • конопель;
  • сої;
  • рапсу;
  • льону.

Макуха – це досить поширений і зручний у використанні продукт, який притягає своїм запахом риб практично будь-яких видів. Це відбувається завдяки тому, що після віджимання (навіть багатократного) в пресованому залишку міститься велика кількість олій, які і надають макусі такий сильний аромат. Найбільшою популярністю серед рибалк користується продукт, виготовлений з насіння соняшнику.

Переваги макухи як приманки/підгодівлі

Оскільки макуха – це побічний продукт, що отримується при пресуванні насіння, то вона містить у великій кількості не лише олії, але і необхідні для життєдіяльності багатьох тварин вітаміни, мінерали, жири, білки і вуглеводи. Якщо, завдяки ароматичним оліям, макуха має сильний характерний запах, то інші нутрієнти роблять її продуктом з високою поживною цінністю. Це дозволяє використати її в деяких областях рибництва в якості однієї із складових повноцінного збалансованого раціону риб.

Рибалки ж використовують її переважно в якості приманки або як основну підгодівлю для багатьох видів прісноводих риб. Універсальність використання макухи пояснюється наступними перевагами:

  • завдяки своєму сильному за риб'ячими мірками запаху, вона притягає здобич з досить великої відстані, а оскільки її аромат не розчиняється у воді, то вона здатна утримувати рибу в зоні прикорму впродовж тривалого періоду часу;
  • простота у використанні: для роботи з цим продуктом не потрібно наявність спеціальних навичок, знань, а також інструментів;
  • має невисоку ціну.

Ще однією перевагою макухи є тривалий термін придатності. За правильних умов зберігання (у герметично закритій тарі або упаковці) вона не псується упродовж досить тривалого часу.

Види макухи

Що виготовляється спеціально для риболовлі, макуха для зручності використання може випускатися у формі пресованих брикетів або у вигляді крупнозернистого порошку.

Брикетований продукт має досить велику щільність, що дозволяє формувати з нього шматки різної маси і розмірів. Перед використанням макуху досить просто нарізувати на шматочки необхідної величини за допомогою звичайної ножівки. Розмір шматочків залежатиме від риби, для якої готується приманка. Також, завдяки своїй щільності, в ній легко можна проробляти отвори для снасті або насадити її на гачок. При цьому макуха не кришиться, не розсипається і, що саме головне – не розкисає. Вона може знаходитися у воді і не втрачати своєї цілісності до 10 годин. Крім того, її можна безпечно використати навіть при лові риби на бистрині – ділянках водойм з сильною течією.

Мелений продукт ідеально підходить для попередньої підгодівлі, а також в якості основного або допоміжного компонента різних сумішей.

Окрім цього, макуха може бути 2 видів.

  1. Натуральна. Така макуха сама по собі має досить сильний характерний запах, який зберігається тривалий час, завдяки герметичній упаковці. Особливо це стосується продукту, виготовленого з насіння соняшнику.
  2. Ароматизована. Для залучення риби, особливо представників полохливих видів, виробники часто додають різні ароматизатори: мед, ваніль, аніс, горіх, морський коктейль, тутти-фрутти і так далі

В даному випадку ароматизатор виступає лише помічником. Його завдання не лише притягнути, але і утримати рибу в заданому місці. Приміром, на аніс прекрасно реагують усі представники коропових. В той же час риб цього виду притягають і інші аромати: кориця, мед, полуниця, кукурудза, тутти-фрутти, червоний перець. Найбільш прийнятні запахи для карася – скопекс (солодкий аромат різних фруктів), кріп, часник, полуниця, тутти-фрутти. Кращими варіантами для ляща вважаються продукти із запахами полуниці, банана, дині, меду, кукурудзи, а також натуральна макуха, виготовлена з насіння конопель. При лові великих хижаків, наприклад сома, перевагу варто віддати продукту із запахом «морський коктейль» або ж інших риб. Окрім цього, сомові припаде до вподоби макуха із запахом анісу, ванілі, шоколаду.

Деякі запахи провокують відчуття голоду, що дозволяє підвищити ефективність риболовлі у будь-який час доби, а не тільки в години активності, властиві тому або іншому виду риби. Іноді в продукт можуть додавати спеціальні речовини, які не лише викликають у риби відчуття голоду, але і не дають їй наїстися, що значно підвищує шанси на улов.

Краща якісна макуха для кожного рибалки

У нашому інтернет-магазині представлений широкий вибір всіляких товарів для риболовлі. У нас ви знайдете не лише снасті, але і різні види якісних приманок і підгодівель, включаючи макуху будь-яких видів і форм. У нашому магазині ви зможете купити макуху недорого, вибравши той, що найбільш відповідає умовам риболовлі і виду ловимой риби варіант. Якщо ж ви не знаєте, як зробити правильний вибір, то завжди можете розраховувати на допомогу наших досвідчених консультантів.

Вгору