Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Волосінь та шнури

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Волосінь і шнури є спеціальними нитками для риболовлі. Ці вироби є основою риболовецької снасті. На волосінь насаджуються усі частини оснащення, утворюючи таким чином єдину риболовецьку снасть.

Різновиди

Нитки для риболовлі підрозділяються на три основні різновиди:

 1. Монофильные. Найбільш популярний вид. Вважається універсальним і підходить для будь-яких типів монтажів і видів риболовлі. Виготовляються з нейлону і капрону, мають велику різноманітність по товщині і кольору. Монофильные волосіні відрізняються високою міцністю, але при цьому досить дешеві. При монтажі снасті і при закиданні дуже практичні, не заплутуються. Це пов'язано з тим, що при високій жорсткості цей вид ниток еластичний. Добре показують себе у великому діапазоні температур, зберігаючи при цьому усі основні характеристики. Якщо правильно дотримуватися умов зберігання, не допускати пересихання і попадання прямих сонячних променів, може прослужити декілька сезонів.
 2. Флюорокарбоновые. З'явилися в результаті розробки нового полімеру абсолютно нещодавно. Флюорокарбон стійкий до дії негативних чинників довкілля, має більш високу міру прозорості. З цими якостями і пов'язані основні властивості ниток з цього матеріалу. Вони не вимагають особливих умов зберігання, прозорі, мають широкий діапазон допустимих температур, довговічні. В основному рибалки використовують флюорокарбоновую волосінь як повідковий матеріал.
 3. Плетені шнури. Плетені шнури для рибного лову робляться з високомолекулярного полімеру. Є декількома сплетеними волокнами, однорідними за властивостями і діаметром. Також в їх виробництві використовують техніку спікання під дією високої температури. Від інших видів ниток цей вид відрізняється підвищеною міцністю і зниженою розтяжністю. Завдяки цим властивостям за допомогою плетеного шнура можна скласти снасть з високою чутливістю. Навіть слабеньке клювання буде видне, а поводка приманки значно полегшиться. Такі моделі хороші для довгих донних монтажів. Плетінки високої якості при правильному зберіганні вистачить на 2-3 сезони.

Характеристики і особливості

Так що ж краще, волосінь або плетінка? Відповідь на це питання залежить від різних чинників. Треба враховувати параметри вудилища, рельєф водойми, властивості і поведінку планованої здобичі, температурні умови. Тому можна сказати, що однозначної відповіді на це питання немає. Для того, щоб підібрати потрібну нитку необхідно розібратися в їх властивостях.

Основні характеристики волосіней :

 1. Товщина. Діаметри волосіней різноманітні. Найбільш ходові волосіні діаметром від 0,07 мм до 1 мм. Чим товще нитка, тим вище її розтяжність. Це впливає і на дальність занедбаності, і на вагу бажаного трофея. Наприклад, волосінню до 0,3 мм можливий улов до 10 кг
 2. Колір. Існують прозорі і забарвлені волосіні. Прозора волосінь універсальна, тому популярніша. Яскраво забарвлені моделі хороші для риболовлі в каламутній воді.
 3. Зносостійкість. В процесі експлуатації ліска піддається різним діям – сила тертя, хімічні речовини, ультрафіолет. Тому при використанні якісного, зносостійкого виробу підвищується термін його служби і знижується ризик зіпсованої риболовлі.

Основні характеристики шнурів :

 1. Розтяжність. Повинна прагнути до мінімуму. Чим менше розтяжності, тим чутливіше клювання.
 2. Зносостійкість. Слід враховувати при виборі місця риболовлі. Кам'янисте дно може пошкодити шнур, тому варто вибирати виріб міцніший. Чим більше ниток в плетінці, тим вона міцніша.
 3. Колір і рівномірність забарвлення. Діляться на яскраві (флуоресціюють) і темні. Колір шнура особливо не впливає на процес рибного лову. Для джига вночі використовують флуоресціюючий шнур. Він дозволяє добре простежити проводку снасті. Волосіні і шнури погано піддаються забарвленню, тому через деякий час неминуче знебарвлюються.
 4. Обмерзання. На відміну від моноволосіні шнури схильні до обмерзання. Тут існує пряма залежність від діаметру. Чим менше діаметру і щільніше переплетення, тим менше обмерзання.
 5. Розривне навантаження. В середньому плетений шнур витримує навантаження в 2 рази більшу, ніж волосінь.

Купити якісні волосінь і шнури

Придбаваючи волосінь і шнури обов'язково необхідно враховувати вид і умови риболовлі, параметри вудилища, особливості оснащення, індивідуальні переваги. Наш інтернет-магазин пропонує купити різноманітні моделі на будь-який смак. Наші товари вигідно відрізняються якістю, привабливою ціною і підійдуть під будь-які умови риболовлі.