Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  вихідний

0
Мій кошик

Карпові удилища

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Одним з найбажаніших трофеїв для кожного рибалки є великий короп або сазан. Багато хто рахує цю рибу однієї з найсильніших і обережніших, а ловлю цього прісноводого мешканця – одним з найазартніших видів риболовлі.

Коропові вудилища були придумані європейськими рибалками спеціально для лову сазана і інших коропових. У нас вони з'явилися порівняно недавно, але багато хто вже встиг оцінити переваги таких вудилищ. Через те, що лов коропа досить складний процес, бланки мають ряд характерних тільки для них особливостей конструкції, завдяки чому шанси на хороший улов значно збільшилися.

Особливості коропових вудилищ

Зовні коропові вудилища нагадують звичайні спінінги, але оскільки короп і сазан дуже рідко підходять близько до берега, то занедбаність для їх лову необхідно робити на значну відстань, іноді – далі, чим на 100 м. Тому такі вудилища відрізняє:

  • велика довжина;
  • міцність;
  • характерне розміщення рукоятей;
  • збільшений розмір пропускних кілець, який може досягати 5 см

Мінімальна довжина коропових вудилищ складає 3,2 м. Бланки можуть бути як штекерными, так і телескопічними. В той же час при цілеспрямованого лову великих трофейних екземплярів телескопічні вудилища досвідчені рибалки використати не рекомендують, оскільки вони можуть не витримати великого навантаження.

Для зручності далекої занедбаності короповий спінінг має відразу 2 рукояті. Одна з них розташовується в області комля, а друга – перед катушкодержателем.

Технічні характеристики коропових вудилищ

Основним критерієм вибору коропового вудилища є наступні характеристики:

  • максимальне навантаження на розрив для рекомендованої волосіні;
  • довжина вудилища;
  • тестове значення (визначається згідно із загальноприйнятою англійською системою градації).

Довжина позначається у футах (“ft”, 1 фут дорівнює приблизно 30 см). Серед досвідчених рибалк вважається, що оптимальна довжина вудилища повинна складати 12-13 ft, тобто, від 3,6 до 3,9 м. Новачкам рекомендується мінімальна довжина, оскільки така вудка простіше в зверненні.

Навантаження на розрив вимірюється у фунтах і позначається либрами (“lb”). Це значення показує, на яку вагу розрахована волосінь, рекомендована для конкретної моделі. Друга назва цього параметра – тестова потужність.

Тест (вимірюється в унціях, позначення – “oz”, 1 унція дорівнює 28 г) вказує максимальну рекомендовану вагу снасті, яка закидатиметься.

Класифікація коропових вудилищ

Вудилища легкого класу мають довжину від 10 до 13 ft (3-3,9 м) і тестову потужність від 2,5 до 3,2 lb (1,1-1,45 кг), що вважається досить невеликими показниками для цього типу лову.

Середній клас представлений моделями вудилищ з тестовою потужністю 3-3,5 lb при довжині до 15 ft (4,5 м). Такі вудилища дозволяють вільно закидати снасті на дистанцію до 150 метрів. Моделі середнього класу – оптимальний варіант як для початківців, так і досвідчених любителів лову коропа.

Важкий клас представлений вудилищами з тестовими значеннями більше 3,5 lb і завдовжки від 15 ft (4,5 м). Найчастіше такі моделі використовуються досвідченими рибалками для полювання за найбільшими представниками сімейства коропових.

Поплавцеві коропові вудилища є окремим класом. Їх довжина складає 11-14 ft., а тестові значення можуть коливатися від 1,0 до 2,5 lb. В якості снастей на них встановлюються декілька грузил, годівниця з гачками і поплавець-контроллер.

Лад коропових вудилищ : типи

Ця характеристика заслуговує на окрему увагу, так від неї багато в чому залежить управління снастю під час клювання і підсічки. На сьогодні найбільш поширені 3 типи ладу.

  1. Швидкий (згинається верхня чверть).
  2. Середній (згинається уся верхня половина).
  3. Повільний (вудилище згинається по усій довжині).

Швидкий лад – найжорсткіший, застосовується для лову на далекій занедбаності, дозволяє дуже точно контролювати підсічку.

Середній лад дозволяє проводити як близьку, так і далеку занедбаність снасті. Таке вудилище ідеально підійде і новачкові, і досвідченому рибалці.

Повільний лад застосовується для лову риби тільки на середній і малій занедбаності, але при цьому він витримує великі навантаження і є найзручнішим для виведення.

Матеріали виготовлення

Для виготовлення коропових вудилищ середньої цінової категорії переважно використовуються композитні матеріали. Такі моделі мають невелику вагу і хорошу пружність.

Скловолокно застосовують для недорогих коропових вудилищ, якими в основному користуються новачки. Їх єдиним недоліком є відносно великий вага.

Углепластиковые вудилища мають підвищені показники міцності і пружності, при цьому вони досить легкі.

Вудилища з вуглепластика з додаванням кевлара – вибір справжніх профі. Вони мають самі збалансовані характеристики, але більш високу ціну.

Якісні коропові вудилища від нашого інтернет-магазину

У нашому інтернет-магазині ви можете купити коропові вудилища недорого. Ми пропонуємо товари тільки від кращих виробників. Наші консультанти допоможуть вибрати вудилище як тим, хто тільки збирається залучитися до коропової риболовлі, так і тим, хто вже давно цим займається.

Вгору