Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кожен хороший рибалка знає, що успіх риболовлі залежить не лише від якісного основного оснащення і правильно підібраної насадної приманки, але і від правильного прикорму, що необхідно для залучення риби до місця лову. Одним з найефективніших методів підгодівлі є використання спеціальних підгодовувальних бойлов.
Особливості бойлов
Бойлами називають їстівні кульки або циліндри різних кольорів і розмірів, які складаються з борошна, пташиного корму або манки з додаванням ароматизаторів, барвників і єднальних елементів. На відміну від насадних, підгодовувальні бойлы використовуються для того, щоб принадити як можна більша кількість риби туди, куди закидатиметься вудка.
Переваги підгодовувальних бойлов
В порівнянні із звичайними методами підгодівлі риби, бойлы підгодовувального типу мають наступні переваги:
- простота використання;
- тривалий термін зберігання;
- величезна різноманітність запахів і смаків;
- можливість застосовувати бойл як в якості прикорму, так і у вигляді основної приманки.
В основному вибір бойла залежатиме від його виду.
Класифікація підгодовувальних бойлов
Як говорилося раніше, головне призначення такого роду приманки полягає в тому, щоб притягнути увагу риби до певного місця. Завдяки ній, риба легше і швидше клює на основну наживку.
Залежно від складу і основних характеристик цей тип приманки умовно ділиться на 3 категорії.
- По мірі розчинності у воді.
- По мірі плавучості.
- По виду ловимой риби.
Кожен з видів підгодовувальних бойлов має свої особливості використання.
Міра розчинності
Особливе місце серед характеристик підгодовувальних бойлов займає міру розчинності кульки у воді, оскільки від цього в основному залежить результативність використання такої приманки. З урахуванням цього підгодовувальні бойлы бувають 3 видів.
- Слаборозчинні. Такі кульки зберігають свою структуру під водою, розчиняючись впродовж тривалого часу.
- Що порошать. Потрапляючи у воду, цей вид бойла миттєво розпилюється на дрібну суспензію, виділяючи аромат, що при цьому притягає рибу, який поширюється по досить великій ділянці водойми.
- Підгодовувальні. Цей вид не перетворюється на дрібну крихту при попаданні у воду, а розпадається на дрібніші частинки прикорму.
До складу деяких кульок виробники додають спеціальні речовини, які не дозволяють рибі насититися, підвищуючи при цьому її відчуття голоду.
Міра плавучості
Успіх застосування прикорму також залежить від міри опускання приманки на дно водойми. Це означає, що для продовження ефекту «хмари» треба підібрати відповідний підгодовувальний матеріал. По мірі плавучості бойлы бувають 3 видів.
- Плаваючі. Цей вид плаває у верхніх шарах води, що у поєднанні з високою стійкістю до розчинення дозволяє йому виділяти сильний запах впродовж тривалого періоду часу. Краще всього плаваючі бойлы використати у водоймах з мулким або каламутним дном.
- Нейтральні (суспендеры). Подібні приманки зависають в середніх шарах води. Суспендеры можна використати у будь-яких водоймах.
- Що тонуть. Кульки цього виду відразу йдуть на дно, де вони повністю розпадаються і максимально розносять запах. Найбільше тонучі бойлы підходять для водойм з твердим чистим дном.
Вибираючи бойл по мірі плавучості, важливо враховувати також глибину водойми.
Вид ловимой риби
Підгодівлю, як і наживку, необхідно вибирати під конкретний вид риби. Велику роль при цьому грає колір і запах бойла.
- Карась – риба, яка по праву вважається ласуном. У основу підгодівлі для карася можна додавати цукрову пудру, але тільки у тому випадку, якщо температура води вище 20 °C. Для цієї риби краще всього підійдуть підгодовувальні бойлы із запахом полуниці, тутти-фрутти або скопекса.
- Лящ. Цій рибі припадуть до вподоби бойлы з ароматом насіння конопель, дині, кукурудзи, банана і меду.
- Короп. Як і карась, короп любить солодкі смаки, особливо з приходом весни і літа. Аромати, відповідні для підгодовувальних бойлов на коропа : полуниця, мед, кукурудза, тутти-фрутти і кориця.
- Сазан – одна з найбільш обережних і розумних риб. Занадто сильний аромат підгодівлі може її злякати. Тому при виборі бойлов для лову сазана перевагу варто віддати таким ароматам, як ваніль, горіх, аніс, горох, слива або морський коктейль.
- Сом – представник великих хижих риб. Одно з його найулюбленіших ласощів являються кульки з сухою кров'ю або шматочками риби. Також сом не відмовиться від підгодівлі із запахом анісу, шоколаду або ванілі.
- Білий Амур. Ця риба небайдужа до плаваючої наживки, тому в даному випадку найбільш результативною буде підгодівля виду, що порошить. Найбільше для лову білого Амура підійдуть бойлы з ароматом ананаса, карамелі, меду, конопель, скопекса, сливи і тутти-фрутти.
У виборі підкормового матеріалу, не останню роль грає сезон, в який робиться лов риби. У зимовий період, а також на початку весни треба вибирати підгодівлю на основі молока, рибного борошна, молюсків і інших поживних компонентів. Починаючи з середини весни і влітку, рибі припаде до вподоби яскраві аромати ягід і фруктів. Оскільки восени риба запасається жиром на зиму, ту перевагу слід віддавати поживним кулькам з рослинними оліями і на білковій основі.
Кращі підгодовувальні бойлы для успішної риболовлі
У нашому інтернет-магазині ви зможете купити бойлы підгодовувальні недорого, вибравши той, що найбільш відповідає умовам риболовлі і ловимой рибі тип підгодівлі. Ми пропонуємо тільки якісні товари від відомих виробників підгодівель, а також вигідні умови доставки. Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати бойлы або оформити замовлення, то вам обов'язково допоможуть наші досвідчені менеджери.