Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Кастингові спінінги

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Кастинговые вудилища є одними з найбільш популярних моделей спінінгів. Вони використовуються для лову хижих риб на ті ж приманки, що і у випадку із звичайним спінінгом, але відрізняються цілим поруч конструктивних і інших особливостей, які дають рибалці переваги, що стосуються дальності занедбаності, потужності тяги при виведенні, а також протистояння складним погодним умовам.

Загальні характеристики кастинговых вудилищ

Кастинговое або вудилище курка є модифікованим варіантом спінінга. На відміну від спінінга, вудка курка оснащена мультипликаторной котушкою, під яку вудилище і було спроектовано. В результаті цього кріплення під котушку розташоване у верхній частині бланка. Своя назва «вудилища курків» чи «вудилища з рукояттю курка» вони отримали, завдяки наявності виступу на утримувачі котушки, якого рибалки називають курком.

Ще однією особливістю, що відрізняє його від звичайного спінінга, є розмір пропускних кілець. У кастингового вудилища вони менше діаметром, а, окрім цього, вони мають посилену ніжку, за допомогою якої кріпляться до бланка.

Основна перевага такого спінінга – це його чутливість. Окрім цього, при досить невеликій власній вазі, він може працювати з важкими приманками, а розташування кілець і мультипликаторной котушки згори бланка підвищує дальність і точність занедбаності.

Для зручності і надійності утримання рукоять кастингового вудилища покривають або пробкою, або EVA. Це забезпечує надійного хвата у будь-яку погоду як в рукавичках, так і голими руками.

Види конструкції кастинговых вудилищ

За типом конструкції бланк може бути:

 • одинколінним;
 • двохколінним.

Одинколінні бланки надійніші, оскільки немає стикових з'єднань, але не зовсім зручні при транспортуванні із-за своїх габаритів. Двохколінні бланки складаються з двох частин, які стикуються між собою за допомогою надійного штекерного з'єднання. Таку вудку легко розбирати і збирати, а в розібраному виді вона займатиме менше місця, ніж одинколінна.

Матеріали виготовлення

Як і більшість інших бланків кастинговые вудилища виготовляються із скловолокна або вуглепластика, що впливатиме на їх вибір.

Скловолокно

Бланки з такого матеріалу досить міцні, але при цьому зберігають хорошу гнучкість. Оскільки скловолокно – це досить важкий матеріал, то і вудка, виготовлена з нього, матиме відповідна вага. В той же час скловолокно має нижчу ціну.

Углепластик

Бланки з такого матеріалу легкі і гнучкі, окрім цього, вони мають підвищену чутливість. Вибираючи таке вудилище, варто враховувати, що ціна на них вища, ніж на стекловолоконные спінінги.

Для підвищення якості вудилищ, що виготовляються, виробники можуть застосовувати і композитні матеріали, додаючи до складу кевлар або графить.

Окрім матеріалу, ключовими параметрами при виборі кастингового вудилища є лад, довжина і потужність.

Лад і довжина вудилища

Існує 4 види ладу кастинговых вудилищ.

 1. Параболічний (повільний) лад. На такому вудилищі буде напис: «Slow». У моделей з повільним ладом згинається уся довжина бланка. Це дозволяє використати тонку волосінь, а також пом'якшувати опір риби у момент лову.
 2. Напівпараболічний (середній) лад. Маркіровка – «Moderate». У моделей з середнім ладом може згинатися приблизно половина бланка. Їх головна особливість полягає в тому, що вони поєднують в собі переваги вудилищ швидкого і повільного ладу. Такі моделі частенько використовуються з легкою наживкою і дозволяють здійснювати занедбаність на середні відстані.
 3. Швидкий лад. Позначення – «Fast». У такого вудилища згинається 1/3 довжини. Моделі зі швидким ладом мають підвищений рівень міцності і жорсткості, але дальність занедбаності при цьому скорочена, а навантаження на волосінь і котушку посилене.
 4. Надшвидкий лад. Такий бланк маркірується як «Extra Fast». У нього згинається не більше 1/4 довжини. Моделі цього типу призначені для занедбаності на малі відстані. Вони мають солідний запас міцності, але не глушать динамічні удари.

Вибір довжини вудилища повністю залежить від умов і способу лову, а також від особистих переваг рибалки. Найбільш оптимальною вважається довжина від 2 до 2,5 м.

Потужність

За значенням тесту (мінімально і максимально можлива вага приманки) бланки бувають:

 • ультра легенями – до 7 г;
 • легенями – від 5 до 10 г;
 • середніми – від 10 до 35 г;
 • супер середніми – від 10 до 45 г;
 • важкими – від 10 до 100 г;
 • надважкими – понад 100 р.

Згідно з цим кастинговые вудки можна використати практично в усіх видах лову, починаючи від мікроджига і закінчуючи тролінгом.

Кастинговые вудилища для самого вимогливо рибалки

У нашому інтернет-магазині представлені виключно якісні кастинговые вудилища від перевірених виробників. У нас широкий асортимент вудилищ і інших товарів для риболовлі, приємні ціни і вигідні умови доставки. Якщо у вас виникнуть які-небудь питання, то наші консультанти з радістю на них дадуть відповідь, а також допоможуть визначитися з вибором, підібравши виріб, який обов'язково відповідатиме усім вашим вимогам.

Вгору