Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  вихідний

0
Мій кошик

Кормушки для зимової риболовлі

У зимовий час спосіб життя риби стає більше пасивний і вона вже не так охоче чіпляється за наживу. Для того, щоб отримати хороший улов, використовують різні способи підгодівлі. Одним з найпростіших є занедбаність кульки з кормом в місце лову. Такий метод допустимий в місцях, де стояча вода, а якщо течія сильна, то від прикорму немає особливого толку, оскільки він розлітається по дну водойми. Для вирішення цієї проблеми розроблені спеціальні аксесуари, які допомагають запобігти розмиванню корму, а також підвищити ефективність рибного лову.

Опис і спосіб застосування

Якісні зимові годівниці дозволять донести необхідну кількість корму в певне місце, і тим самим притягнуть рибу, яка залягла на дні із-за товстого шару люду на водоймі.

Вони особливо потрібні, якщо:

 • Риболовля проходить в умовах стоячих водойм і при низьких температурах;
 • Здобич знаходиться на великій глибині, і її необхідно підгодувати;
 • У водоймі, де проходить риболовля, спостерігається сильна течія.

Принцип дії годівниці простий. У ємність кладеться деяка кількість корму і щільно закривається. Перед зануренням цього пристосування на дно, вимірюється глибина водойми. Ця відстань відкладається на мотузку, за допомогою якого опускатиметься конструкція, і віднімається від нього 25 см Додатково, до дна годівниці має бути прикріплений інший мотузок, який в потрібний момент відкриватиме її. Після занурення пристосування, мотузок смикають, і корм рівномірно розподіляється по дну водойми.

Види зимових годівниць

Вибір годівниць, так само, як і будь-якого іншого спорядження для риболовлі, в першу чергу залежить від умов довкілля : течії, температури повітря і водойми, пори року. Тому, пристосування для прикорму риби розрізняються по: формі, конструкції, принципу дії, матеріалу і способу додаткового відвантаження.

 • Форма зазвичай буває циліндрична, конусоподібна і прямокутна. При відсутність якої-небудь течії на водоймі, форма не має особливого значення. А ось в річках, з сильним або середньому течією, краще підійдуть прямокутні, оскільки циліндричні швидше за все перекочуватимуться по дну і розноситимуть корм на віддалену відстань від первинного місця лову риби. Конусовидні чудово підходять для зимової риболовлі.
 • Конструкційні особливості. Годівниці можуть бути відкритого і закритого типу:
 1. Відкриті найчастіше застосовують у водоймах, де відсутня сильна течія, наприклад, озерах або ставках.
 2. У річках використовують годівниці закритого типу. Так корм залишається у збереженні, і не розмивається водою завчасно.
 3. Універсальним варіантом вважається пристосування, яке має конічну форму з отворами і кришкою.
 • Матеріал для зимових годівниць використовують міцний, найчастіше металевий, оскільки пластмаса на холоді замерзає і стає крихкою. Крім того, матеріал впливає на вагу конструкції, так для стоячої води виготовляють алюмінієві полегшені моделі, а для течії сталеві.
 • Додаткове, що обважнює передбачено тільки для сталевих годівниць, які використовуються в процесі лову риби на річці, оскільки для стоячої води немає необхідності додатково обважнювати конструкцію.
 • За принципом дії, годівниці можуть бути стаціонарними. Їх підвішують на невеликій відстані від дна водойми, і таким чином корм повільно вимивається. Такий варіант підходить для водойм з сильною і середньою течією. Є також що розкривається модель. У озерах або ставках, де течія зовсім непомітна, годівницю опускають на дно і спустошують. Після вивантаження приманки, вона піднімається назад.

Годівниці для різних видів корму

Відмінності пристосувань для прикорму можуть мінятися не лише залежно від умов довкілля, але і від мети риболовлі, це може бути лов хижих і рослиноїдних риб.

 1. Якщо лов здійснюється на хижаків, те для прикорму використовуються живі організми. Для цього краще всього підходять циліндричні конструкції. Також, варто врахувати, що при низьких температурах, живі організми не довго зберігають свою активність, а помістивши їх в залізні годівниці, які швидко промерзають, вони загинуть набагато швидше і не зможуть притягнути здобич, тому більшість моделей виготовляють з альтернативних матеріалів, наприклад, пластика.
 2. Для рослиноїдних риб роблять годівниці з металевої сітки, причому отвори в ній дуже маленькі. Крім того, вони відрізняються збільшеним розміром відвантаження, що дозволяє значно зменшити розмивання корму течією.

Вирушати на риболовлю без прикорму у наш час не має сенсу. Узявши правильно підібраний варіант годівниці, лов риби буде не лише ефективною, але і принесе немало задоволення від кількості спійманої здобичі. Тому перед тим, як відправитися на водойму, варто врахувати умови довкілля, глибину річки, а також температуру повітря.

Де купити?

У нашому інтернет-магазині можна недорого купити якісні зимові годівниці, відповідна для будь-яких умов риболовля. Усі моделі відрізняються продуманою конструкцією і довгим терміном служби.

Для нас риболовля — це не просто захоплення, а спосіб життя, тому ми пропонуємо:

 • Вигідні ціни;
 • Великий вибір якісного спорядження і аксесуарів від відомих і перевірених виробників;
 • Зручний спосіб оплати на сайті і доставка по всій країні в обумовлені терміни;
 • Професійну консультацію і допомогу у виборі відповідних пристосувань.

Немає товарів

Вгору