Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Коропові котушки

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Коропові котушки використовуються для лову великих досить сильних видів риби, переважно – сімейства коропових. Їх основні відмінності полягають у збільшених розмірах і більш високій потужності. Вони міцніші і мають додаткові функції, що спрощують їх цільове застосування. Такі котушки призначені для лову риби на віддаленій від берега відстані. Коропові котушки мають бути здатними витримувати великі навантаження, щоб рибалка зміг успішно витягнути улов на берег.

Перед купівлею коропової котушки варто ознайомитися з її видами і основними характеристиками. Така інформація допоможе не помилитися з вибором найбільш відповідної снасті.

Різновиди коропових котушок

Є декілька основних підвидів котушок, які використовуються для лову великих видів риби. Щоб лов був максимально успішним, важливо правильно підібрати виріб під сподовое, маркерне або робоче вудилище. Спочатку котушки для лову коропа, як і аналогічні пристосування для інших різновидів рибного лову, можна розділити на інерційні і безінерційні.

Інерційні котушки

Інерційні котушки відрізняються спрощенішою конструкцією. Волосінь в них розмотується під впливом ваги грузила, що закидається. Їх єдиним недоліком вважаються труднощі, які можуть виникнути при спробах занедбаності на великі дистанції. Щоб потрапити в необхідну ділянку водойми з великої відстані, знадобиться певна вправність, навіть у тому випадку, якщо буде використаний досить важкий вантаж. Грузила не долітають на великі відстані унаслідок значного опору барабана, який виникає при розмотуванні волосіні.

Безінерційні котушки

Безінерційні котушки для лову великої риби сімейства коропових і інших видів відрізняються наявністю дужки лескоукладывателя, яка дозволяє максимально контролювати процес змотування і розмотування волосіні. Завдяки особливостям конструкції, облаштування такого типу мають наступні переваги:

  • грузила будь-якої ваги досить точно і легко закидаються на далекі відстані;
  • більшість пристосувань такого типу оснащуються спеціалізованою системою «байтраннер», яка дещо спрощує процес лову риби.

Незважаючи на переваги інерційної і безінерційної котушок, варто нагадати, що успіх риболовлі більшою мірою залежатиме від умінь і здібностей рибалки. Тому відповісти на питання, яку з котушок краще вибрати, відповісти однозначно неможливо.

Котушки з байтраннером і переднім фрикціоном

Більшість сучасних котушок безінерційного типу оснащуються спеціалізованою системою «байтраннер», яка дозволяє здійснювати вільне підбурювання волосіні з шпулі за допомогою важеля. Проте, процес регулювання легкого і важкого сходу практично не відрізняється від використання стандартних фрикційних гальм. Перевага системи «байтраннер» полягає у більшій швидкості і простоті регулювання ходу. Така особливість конструкції може стати серйозною перевагою, особливо в тих ситуаціях, коли успіх більшою мірою залежить від реакції рибалки. Незважаючи на це, через різницю в ціні, багато рибалк вважають за краще використати систему з фрикційним гальмуванням.

Основні технічні характеристики коропових котушок

Слід виділити декілька основних технічних характеристик коропових котушок, які відрізняють їх від інших видів таких снастей.

  1. Розмір. Котушка для лову коропа повинна мати досить великий діаметр. Для лову великої риби краще вибрати пристосування з типоразмером 6000-12000. Професіонали в деяких випадках використовують котушки навіть великих розмірів.
  2. Збільшена довжина ручки. Якісна котушка повинна мати довгу міцну ручку. Це зручно і максимально практично при лові риби великих видів.
  3. Кількість підшипників. Вважається, що в котушці повинно бути не менший, ніж 5 підшипників.
  4. Розмір і форма шпулі. Ця деталь може бути у формі прямого і зворотного конуса. Перший варіант більше підходить для ситуацій, коли волосінь треба закинути на максимально далеку відстань, другий – сприяє гальмуванню котушки. Шпуля універсального типу не має нахилів в ту або іншу сторону.
  5. Наявність системи байтраннер.
  6. Швидкість фрикціону. Повільніший фрикціон дозволяє здійснювати плавне регулювання, тому для новачків він підходить найбільше.

Технічні характеристики це те, на що при виборі слід звертати ключову увагу.

Котушки для різних видів вудилищ

Для робітників і маркерних вудилищ використовуються стандартні котушки, особливості і характеристики яких були описані вище. Проте, ідеальна котушка для сподового вудилища матиме певні відмінності. Основна різниця полягає у збільшеній довжині розмотуваної волосіні за один оборот ручки. Якщо в стандартній котушці за один оборот ручки викидається близько 85-90 см волосіні, то в пристосуванні для сподового вудилища цей показник повинен складати приблизно 120 см за 1 оборот.

Купити коропові котушки для риболовлі

Якщо ви шукаєте, де купити коропові котушки недорого, те ви звернулися за адресою! Наш інтернет-магазин пропонує широкий асортимент котушок, вудилищ, волосіней, приманок, а також екіпіровку, різні аксесуари і інші товари для риболовлі від надійних виробників за вигідними цінами. У нас максимально простий і комфортний процес здійснення покупок, вигідні умови доставки, а також професійні консультанти, які завжди допоможуть зробити правильний вибір снастей залежно від ваших побажань.

Вгору