Лов на вудилища спінінгів є одним з найактивніших видів риболовлі, оскільки для створення ілюзії живої наживки потрібно постійний рух приманки. Для такого способу лову характерне часте закидання приманки, дроту, переміщення рибалки уздовж берега. Враховуючи усе це, виробники виготовляють особливі снасті, які складають окремий клас – спінінги.
Різновиди і особливості спінінгів
Ловити на спінінг можуть як досвідчені вудильники, так і початкуючі рибалки. При цьому варто враховувати, що риболовля може виявитися невдалою через неправильно вибране оснащення. Для того, щоб підібрати найбільш відповідний для того або іншого випадку варіант, необхідно звернути увагу на декілька основних характеристик вудилища.
Довжина вудилища
Щоб визначитися з довжиною, необхідно приймати в розрахунок наступні умови:
- стиль риболовлі (при використанні стилю «джиг» довжина вудки повинна складати не менше 3 м, для «твичинга» – до 2,5 м і т. д.);
- розмір водойми (для великих водойм треба вибирати довгі бланки, а для невеликих – короткі);
- місце і умови лову (наприклад, наявність течії і його швидкість).
За ситуації, коли можливість зробити занедбаність на далеку дистанцію відсутня, наприклад, при лові з човна або зарослого берега, рекомендується вибирати бланки завдовжки до 2 м.
Тест вудилищ спінінгів
Як правило, усі спінінги мають маркіровку, що складається з двох цифр : мінімальної і граничної ваги приманки, рекомендованої для використання. Грунтуючись на даних тіста можна зробити висновки про потужність конкретної моделі. Згідно з цією характеристикою можна виділити наступні класи вудилищ :
- суперважкі (60-250 г);
- важкі (від 20-60 г, підходять для риболовлі в морі);
- середній тяжкості (10-45 г);
- середні (15-30 г, довжина у цього виду вудилищ не перевищує 3,5 м, такі моделі призначені для риболовлі у великих і глибоких водоймах);
- среднелегкие (5-20 г);
- легені (7-15 г, мають високу чутливість, довжина вудилища складає менше 2 м, ці моделі розраховані на дрібну рибу);
- ультралегкие (5-10 г).
Необхідно пам'ятати, що граничні значення тесту перевищувати не можна, інакше можна пошкодити вудилище.
Вид котушки
Відмінною рисою вудилищ спінінгів є наявність котушки. Від того, наскільки правильно вона підібрана, багато в чому залежатиме успішність риболовлі. Також важливо стежити за тим, щоб в котушку не потрапляли пісок і бруд, інакше це може привести до її ушкодження. Існують наступні види котушок :
- мультипликаторная – використовується в лові на приманки типу воблера, тролінгу (лови на блешню) і пилькера (різновид важкої морської блешні);
- інерційна – припускає фіксацію волосіні за допомогою пальців при здійсненні проводки, таким чином здійснюється контроль над клюванням;
- безінерційна – дає можливість вудити, використовуючи найтонші волосіні і маленькі наживки.
Якщо планується придбання безінерційної моделі, то необхідно враховувати ряд наступних моментів.
- Вид фрикційного гальма. Переднє гальмо використовується частіше, ніж задній, оскільки він не обважнює котушку. Його єдиним недоліком вважається незручність підстроювання при вивуджуванні.
- Розміри (роблять вплив на потужність снасті). Під час риболовлі на невелику рибу слід вибирати котушку з розмірами до 2500. Великі вудилища спінінгів слід оснащувати котушками, що мають розмір в межі 3000-5000.
- Наявність підшипників. Вони розташовуються в ролику лесоукладывателя. Підшипники забезпечують плавний і легкий хід котушки.
- Укладання волосіні. Дія повинна виконуватися за допомогою перехресного намотування, яке виключає вірогідність перемішування витків один з одним.
- Лесоемкость. Значення параметра зазвичай вказується на самій шпулі, оскільки характеризує її місткість.
Якщо у вас виникнуть які-небудь питання, що стосуються вибору котушки, то вам обов'язково допоможуть наші досвідчені фахівці.
Волосінь і поводок
Існує два види волосіні, використовуваних в час спритні на вудилища спінінгів.
- Плетений шнур. Є найбільш дорогим варіантом, здатним витримувати значні навантаження. Плетений шнур не має таких властивостей як розтягування і пам'ять. Цей тип розрахований на професійних рибалк.
- Монофильная ліска. Для її виготовлення застосовуються міцні і довговічні матеріали. Вона непомітна при зануренні у воду, але може розтягуватися. Така волосінь – відмінний варіант для початкуючих рибалк.
Незважаючи на рекомендації по вибору, обома типами волосіні можуть користуватися як професіонали, так і новачки, все залежить від умінь і вправності рибалки.
Особливості чищення і обслуговування спінінгів
Спінінги вудилища, як і будь-які інші снасті, потребують уваги і ретельного відходу за усією конструкцією і її окремими складовими. По закінченню риболовлі вудилище треба протерти досуха і очистити від бруду усі місця зчленувань. Щоб уникнути засмічення механізму котушки дрібним сміттям снасті необхідно зберігати в чохлі, який також полегшить транспортування спінінга. Перед тим, як прибрати вудку на тривале зберігання, котушку рекомендується обробити відповідним мастилом.
Вудилища спінінгів купити за доступною ціною
У нашому інтернет-магазині представлений великий асортимент якісних вудилищ спінінгів від різних виробників. На увесь товар у нас діє гарантія. Крім того, ми пропонуємо одні з найвигідніших умов доставки. При необхідності визначитися з вибором найбільш оптимального вашим вимогам варіанту допоможуть наші досвідчені консультанти.