Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Шок лідер

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

В процесі лову нерідко бувають випадки, коли волосінь рветься у момент занедбаності. Це завжди відбувається несподівано і змушує рибалку знову перев'язувати волосінь і приманку. Щоб уникнути такої неприємної ситуації, рибалки використовують шок-лідер.

Шок-лідер: що це

Шок-лидером називають спеціальний вид монтажу риболовецького оснащення. Він призначається для прийняття пікового навантаження у момент занедбаності, завдяки чому захищає основну волосінь від розриву. Оскільки для максимально далекої занедбаності рибалки використовують найбільш тонку волосінь, те використання лідера стає необхідністю.

Характеристики шок-лидеров

Вибір цієї монтажної снасті залежить від трьох показників: довжини, діаметру і кольору.

 • Довжина. Шок-лідер прив'язують до кінця основної волосіні або плетеного шнура. Його звичайна довжина складає від 8 до 12 метрів. Її оптимальне значення повинне знаходитися в межах між двократною і триразовою довжиною вудилища. Вибір лідера по довжині залежить від необхідної дальності занедбаності приманки : чим менше дальності, тим коротше він має бути.
 • Діаметр. Від товщини лідера безпосередньо залежить зручність використання снасті, адже занадто товста нитка і, відповідно, великі вузли заважатимуть рибалці при занедбаності і застрявати в кільцях. В той же час вона має бути досить міцною, щоб витримувати рывковые навантаження. Правило вибору в цьому випадку просте: товщина і розривне навантаження шок-лідера має бути як мінімум в 1,5-2 рази більше, ніж у основної волосіні. Краще всього вибирати снасть з діаметром в межах 0,18-0,35 мм.
 • Колір. Серед популярних для цього оснащення кольорів виділяють такі, які максимально зливаються з водою : синій, зелений і чорний. Частенько перевагу віддають повністю прозорим матеріалам, таким, як флюорокарбон, оскільки з недавнього часу стверджується, що риба може розрізняти кольори.

Щоб підібрати найбільш відповідний варіант шок-лідера, окрім основних характеристик, слід уміти розбиратися в особливостях його видів.

Класифікація лідерів

В якості матеріалу для лідера, як і для звичайних снастей, застосовують моноволосінь, плетений шнур або флюорокарбон. Найчастіше рибалки вважають за краще купувати шок-лідер із спеціальної конусної волосіні.

 1. Моноволосінь. Дешевизна і велика товщина монофильной волосіні роблять її найбільш популярною у початкуючих рибалк. Шок-лідер з моноволосіні краще всього використати для занедбаності дальністю до 100 метрів, оскільки на великих відстанях розтяжність матеріалу може негативно позначитися на клюваннях.
 2. Плетений шнур. Цей шнур виділяється особливою міцністю при малому діаметрі, завдяки цьому з нього виходять набагато меншими за розміром вузли. Також у плетених шнурів спостерігається мала парусність, що дозволяє набагато далі закидати наживку.
 3. Флюорокарбон. Завдяки своїй невидимості у воді і швидкій здатності до занурення, такі шок-лидеры використовуються в основному на водоймах з чистою водою або при лові обережної риби. Такий вид матеріалу відрізняється міцністю і легкістю, але і більш високою вартістю.
 4. Конусна волосінь. Цей вид матеріалу є спеціально створеним для шок-лидеров моноволосінь, діаметр якої поступово збільшується від одного кінця до іншого. Лідер прикріпляється до основної волосіні з боку меншого діаметру, при цьому вузол кріплення виходить міцним і компактним, а іншим кінцем – до приманки.

Знаючи основні типи лідерів і їх характеристики, треба чітко уявляти, в яких видах рибного лову вони можуть застосовуватися.

Сфери застосування шок-лидеров

Лідер використовується в таких видах риболовля, в якій використовується велика або важка приманка і здійснюється далека занедбаність. До таких видів лову відноситься:

 • спінінг;
 • карпфишинг (лов коропа і іншої великої риби);
 • риболовля на вудку фідера;
 • лов на поплавцеву вудку з матчевою снастю.

Слід обмовитися, що використати цей тип риболовецької снасті необов'язково, але це значно зменшить ризик обриву дорогої основної волосіні, приманки або блешні об кам'янисте дно або черепашок.

Якісний шок-лідер за доступною ціною

Купити шок-лідер недорого можна в нашому інтернет-магазині товарів для риболовлі. Якість продукції ми гарантуємо, оскільки співпрацюємо тільки з перевіреними виробниками риболовецького оснащення. Якщо ж ви не знаєте, як вибрати шок-лідер або інший товар, то можете звернутися до наших консультантів. Вони дадуть відповідь на усі ваші питання і допоможуть не лише вибрати все, що вам треба, але і оформити замовлення.

Вгору