Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Нахлистові шнури

Для лову риби нахлыстом стандартний риболовецький шнур або волосінь не підходять. Для дальшої занедбаності і чутливого клювання рибалки використовують спеціальний нахлыстовый шнур.

Структура і властивості шнурів для лову риби нахлыстом

По своїй структурі нахлыстовые шнури складаються з переплетених, склеєних між собою полімерних ниток. Такий плетений канат додатково має спеціальне захисне покриття, яке значно подовжує термін його служби.

Оскільки ці шнури спеціально виготовляються для лову риби методом нахлыстом, то вони мають наступні властивості:

  • низьким опором і гладкою поверхнею, що дозволяє легко закидати їх на великі відстані і без проблем розгортати у польоті;
  • певною вагою, що збільшує дальність занедбаності і дозволяє тягнути за собою якнайлегшу приманку у воді або залишатися на плаву з важчою;
  • високою мірою прозорості, що не лякає обережну рибу.

В умовах високого попиту на таке риболовецьке приладдя почали з'являтися усе більш нові види нахлыстовых шнурів як загального, так і вузьконаправленого призначення.

Класифікація нахлыстовых шнурів

Нахлыстовые шнури бувають декількох видів залежно від щільності матеріалу, форми і ваги.

Виды по щільності матеріалу

Від щільності матеріалу безпосередньо залежить показник швидкості опускання шнура на дно. Відповідно до цього вони бувають 3 видів.

  1. Плаваючі. Цей вид шнурів не тоне, забезпечуючи риболовлю в поверхневих шарах води. Вони користуються найбільшою популярністю, оскільки лов на поверхні вважається особливо цікавим. Зрозуміти, що перед вами плаваючий шнур можна по напису на упаковці: «floating». Також у цієї снасті є підтип з тонучим кінчиком, який позначається : «sink tip».
  2. Нейтральні або интермедиальные. Такі шнури застосовуються в стоячих водах або при слабкій течії для лову обережної риби. Вони мають невелике заглиблення, тому тримаються в шарі води, який знаходиться безпосередньо перед поверхнею. Цей вид відрізняється здатністю повільно тонути впродовж довгого часу. На етикетках цих моделей є напис: «intermediate».
  3. Що тонуть. За швидкістю занурення шнури цього виду розбивають на 8 класів. Така широка різноманітність викликана тим, що для успішної риболовлі потрібно точне подання приманки на потрібну глибину. Моделі цього виду підійдуть не усім рибалкам, оскільки для їх використання потрібно певну вправність і досвід в умінні робити правильну занедбаність. Повністю тонучі шнури означають написом «full sinking».

Окрім щільності шнура, велике значення має і його форма.

Виды за формою

Згідно з цим критерієм є 3 основні види шнурів.

  1. Подвійний конусний або «Double taper» (DT).
  2. Шнур з передньою частиною $##$, що обважнює;laquo;Weight forward» (WF).
  3. Циліндричний вид «Level» (L).

Кожен з видів має свої унікальні якості.

Подвійний конусний або «Double taper» (DT)

Такий шнур має циліндричну форму в центрі і конусне звуження до обох кінців.

Особливостями цього виду є:

  • точність подання і безшумність (не дає сильний сплеск при занедбаності, тому не розполохує рибу);
  • можливість використати шнур повторно (коли один з його кінців стирається, то його перевертають і використовують наново);
  • простота занедбаності (чудово підійде для новачків).

Цей вид шнура застосовують для далекої занедбаності, найбільше він підходить для спокійного вудилища.

Шнур з передньою частиною $##$, що обважнює;laquo;Weight forward» (WF)

Такий шнур має потовщену головну частину, в якій зосереджена його основна вага. По-іншому їх називають «торпедами» чи «торпедообразными». Цей тип нахлыстовых шнурів дозволяє робити дальшу занедбаність. Передня частина шнура легко розтинає повітря і швидко набирає необхідну інерцію, позбавляючи рибалку від зайвих рухів і порожньої занедбаності. Окрім цього, моделі цього виду використовують із спеціальними мушками великої ваги.

«Торпедообразные» шнури мають власні підтипи:

  • Nymph – шнур з потовщеним яскравозабарвленим кінцем, призначений для лову на об'ємні німфи;
  • Bass Bug – швидкий шнур, який використовується з великими мухами для лову хижаків;
  • Steelhead і Salmon Taper – вид «торпеди» з подовженою основною частиною (не рекомендується до використання на дворучних вудилищах із-за необхідності великої кількості кільцевої занедбаності шнура);
  • Spey Salmon – окремий вид шнура для лову риб сімейства лососевих спеціальним методом під назвою «спей»;
  • Shooting head – компактний тип «торпеди», призначений для далекої занедбаності і неакуратного подання мушки;
  • Shooting taper – той же тип, що і попередній, але з додатковим шнуром, що подовжується, і можливістю міняти голівки.

Вибір моделі залежатиме від передбачуваної здобичі і способу лову.

Циліндричний вид «Level» (L)

Моделі цього виду є шнурами циліндричної форми з рівномірним діаметром упродовж їх довжини. Найпростіший і дешевший варіант шнура, застосування якого частенько обмежене. Особливою популярністю серед рибалк, які спеціалізуються на лові риби нахлыстом, користуються шнури DT і WF.

Виды по вазі

Вага грає велику роль як для занедбаності, так і тривалість занурення снасті. Серед нахлыстовых шнурів по вазі виділяють 16 класів. Їх маркірують двозначними цифрами, починаючи від «00» до «15». Чим вище номер класу, тим важче буде шнур.

Наші нахлыстовые шнури – ваш кращий вибір

Позитивним моментом використання нахлыстовых шнурів є можливість підбору снасті для конкретного випадку або під певний метод лову риби. Величезна кількість видів нахлыстовой снасті може викликати утруднення у початкуючих рибалк. У таких випадках вам на допомогу прийдуть наші професійні консультанти, які підкажуть, як зробити правильний вибір. Наш магазин пропонує покупцям тільки якісні нахлыстовые шнури за доступними цінами, а також вигідні умови доставки.

Немає товарів

Вгору