Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Поплавки для рибалки

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Поплавці – це найпоширеніше пристосування для лову риби, вони оповіщають рибалку про клювання. Оскільки основне завдання цього оснащення – вчасно відреагувати на те, що риба проковтнула наживку, поплавець має бути максимально чутливий до торкань. Проте видів цих пристосувань дуже багато, і усі вони мають різну точність визначення початку клювання. Щоб досягти оптимальної чутливості, необхідно правильно підбирати грузила.

Які бувають види поплавців

В цілому, поплавець може бути двох типів:

 • Для стандартної вудки, коли занедбаність обмежена завдовжки вудилища;
 • Для матчевого лову, з яким можлива далека занедбаність.

Класифікація за формою поплавця:

 • Оливка. Найпоширеніший і універсальний вид снасті. Форма підходить для риболовлі як в спокійній воді, так і при сильній течії.
 1. Вес не більше 1 грама добре себе показує в стоячій воді на глибині до 1,5 метрів.
 2. Поплавці вагою 1-3 грами підходять для глибини до 3 метрів.
 3. Для глибоководного лову, знадобиться поплавець, вага якого 4-6 грам.

Форма краплі. Для риболовлі на великій глибині підходять поплавці саме цієї форми. Вага оснащення може бути від 1 до 6 грамів і більше. Збільшити чутливість до клювання можна за допомогою додаткових вантажів, закріплених на волосіні.

 • Форма циліндра. Вважається кращим варіантом для риболовлі в стоячій воді. Ловити на таке оснащення можна ляща, карася або плітку. Але варто відмітити, що ця форма не придатна для водойм зі швидкою течією.
 • Форма кулі. Завдяки ній забезпечується хороша стійкість до хвилі на поверхні водойми і вітрі. Але недолік поплавця полягає в тому, що він слабо реагує на клювання.
 • Форма веретена. Має витягнуте тіло, на всю довжину кіля. За властивостями він схожий на циліндричний, а також чутливий до щонайменшого дотику риби до приманки. Застосовується в спокійній воді.
 • Плоска форма. Виготовлений спеціально для риболовлі у відкритій водоймі з сильною течією. Принцип полягає в тому, що поплавець обертається до течії ребром, долаючи опір води. Завдяки цьому, він стійкіший, аж до повної зупинки.
 • У окремій групі знаходяться поплавці для матчевого лову. Особливість полягає в тому, що вони мають власне відвантаження у вигляді шайб, розташованих внизу поплавця. Її легко міняти, настроюючи параметри залежно від умов риболовлі.

Види поплавців за типом кріплення

Поплавець кріпиться до волосіні фіксованим або ковзаючим способом.

 • Зручніший варіант – нерухома фіксація. Його перевага полягає в тому, що він підходить для більшості видів поплавців. Закріплення здійснюється таким чином: волосінь протягується через заводне кільце і стопориться на килі кембриками.
 • Якщо поплавець з нижнім заводним кільцем, він фіксується вузлом кріплення, який виготовляється з міцного сталевого дроту.
 • Ковзаючий тип застосовують на глибині більше 4 метрів. Для цього використовуються поплавці з нижнім заводним кільцем. При кріпленні ковзаючим способом, волосінь протягують через кільце використовуючи вертлюжку.

Особливості різних видів поплавців

Конструкція поплавців впливає на дальність занедбаності, положення грузила, рух і положення приманки.

Для різних видів риб і умов лову оснащення підбирається індивідуально, але основні характеристики залишаються незмінними, це:

 • Вес;
 • Непомітність для риби;
 • Аеродинаміка;
 • Чутливість;
 • Контрастність відносно води.

Полягає поплавець з таких елементів:

 1. Киль;
 2. Тіло;
 3. Верхівка;
 4. Кріплення;
 5. Антена.

Частина поплавця, яка залишається на поверхні води і є індикатором клювання, називається антена. Вона буває різної довжини і товщини. Антена поплавця має бути досить яскравою, щоб її можна було побачити здалека.

Стійкість забезпечує кіль. Він буває різної довжини, виготовлений з металу і пластика.

Тіло складає основну частину конструкції. Від нього залежить вага усього оснащення, яка додатково регулюється грузилами.

Поплавці виготовляються з сучасних легенів матеріалів, які мають підвищену влагоустойчивость. Також вони можуть бути зроблені з деревини або пробки, але у наш час популярніші снасті з пластмаси і бальзы.

Недорого купити якісні поплавці ви можете в нашому інтернет-магазині. У асортименті представлений великий вибір моделей, а також додаткові оснащення і грузила. Ви можете оформити доставку по усій території країни і сплатити замовлення будь-яким зручним способом.

Вгору