Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  вихідний

0
Мій кошик

Волосінь рибальська

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Волосінь – один з найважливіших елементів оснащення. Переоцінити її значення неможливо. Від того, наскільки вона буде міцною і непомітною, багато в чому залежатиме результат риболовлі.

Основні види волосіней

Полотно волосіні виготовляють з синтетичних матеріалів. По своїй структурі воно може бути монолітною ниткою або плетеним шнуром.

Моноволосінь

Ця волосінь має єдину нитку, як правило, круглого перерізу. Її основні переваги:

 • міцність;
 • широкий розмірний ряд;
 • еластичність;
 • жорсткість.

Така волосінь знаходить застосування в усіх видах рибного лову, як серед новачків, так і серед професіоналів.

Моноволосіні бувають 4 видів.

 1. Монофіламентні. При їх створенні використовується метод екструзії з нейлону (розплавлений матеріал проштовхується через спеціальний отвір екструдера). Такі нитки рівно укладаються, добре переносять температурні перепади і мають відмінну амортизацію, що знімає зайве навантаження з котушки при виведенні риби. Частенько вони використовуються з блешнями, що обертаються, і воблерами.
 2. Сополимерные. Такі нитки виготовляються за спеціальною технологією з декількох типів матеріалу. Вони використовуються в джиговой лові на спінінг. Сополимерные нитки міцні і жорсткі, за рахунок чого дозволяють легко виконувати підсічки.
 3. Високополімерні – це быстротонущие мононитки високої якості, які використовуються в складних погодних умовах. Вони не схильні до дії сонця і низьких температур.
 4. Флюорокарбоновые – монофилы, які не видно під водою. Найчастіше вони використовуються як основна волосінь на спінінгах у рыбаков-штекеристов.

Жорстка мононитка менше плутається, не розтягується і не вбирає воду, що забезпечує високу швидкість підсічки. М'яка волосінь менш міцна, але при цьому еластична і добре тримає вузли.

У монофилов високий рівень розтягування, що сприятливо впливає на амортизацію ривків при клюванні великої здобичі. Це полегшує процес лову великих трофеїв.

Плетений шнур

Шнури не мають строго круглої форми в перерізі, тому їх діаметр вважається усередненим показником. На відміну від монониток, вони мають високу розривну міцність. При необхідній товщині в 0,15 мм вони витримують вагу в 5 кг, такий же монофіл не осилить більше 3 кг

Основні переваги плетеного шнура :

 • показник розтяжності зведений до мінімуму;
 • пам'ять нитки відсутня;
 • висока міцність;
 • тонка і легка структура.

Такі шнури виготовляються з високоміцного поліаміду в 2 типах плетіння.

 1. Класичний: волокна з'єднуються в єдині нитки, які переплітаються між собою, утворюючи у такий спосіб шнур. Плетіння буває з 2, 4, 6, 8 і більше ниток.
 2. Паралельне плетіння: волокна з'єднуються між собою паралельно за допомогою спеціального клейкого розчину.

Тип плетіння впливає тільки на рівень розтяжності нитки, причому критичних відмінностей немає.

Для поліпшення якості шнурів їх просочують спеціальними хімічними складами, внаслідок чого вони стають тепло-/холодостійкими, безшумними або стійкими до дії солоної води.

Діаметр

Вибір товщини нитки залежить від умов лову і передбачуваної здобичі. Для дрібної нехижої риби досить тонкої волосіні, а при полюванні на велику і сильну здобич вибирають товщі нитки.

Діаметр снасті також впливає на:

 • м'якість;
 • еластичність;
 • максимальна вага здобичі.

Чим тонше волосінь, тим далі можна здійснити занедбаність. Для поплавцевих вудок рекомендуються нитки діаметром в межах 0,12-0,2 мм, а при лові великої риби – не менше 0,3-0,4 мм.

Колір

Учені довели, що у більшості риб кольоровий зір. Виходячи з цього, виробники пропонують шнури в різній колірній гаммі: одні кольори дозволяють робити волосінь непомітною, а інші – привертають увагу здобичі. За кольором виробники пропонують нитки в таких варіантах:

 • прозорі – повністю невидимою у воді може бути тільки волосінь з флюорокарбона;
 • флуоресцентні, які світяться на малій глибині, завдяки накопиченому раніше світлу, а на великій – стають практично невидимими, такі нитки чудово підходять для зимової риболовлі;
 • червоні – помітні у воді, але при цьому не насторожують рибу;
 • зелені або коричневі – зливаються з рослинністю або грунтом на дні водойми;
 • жовті – ідеальні нитки для риболовлі в каламутній водоймі;
 • чорні – дозволяють краще контролювати снасть під час проводки, такі нитки краще всього підходять для лову фідера і коропової;
 • мультиколор – волосінь розділена на декілька кольорових ділянок, що найбільше підходить для тролінгу на великих глибинах.

Плетений шнур і монофіл по-різному тримають фарбувальний пігмент: у першого типу фарба вимивається швидше.

Якісна волосінь для будь-якого способу лову риби

Якщо вам потрібна якісна волосінь недорого, те ви звернулися за адресою. У нас широкий асортимент монониток і плетених шнурів різного діаметру, що дозволяє підібрати оснащення, що вимагається, для будь-якого типу вудилища. При необхідності у виборі потрібного товару завжди допоможуть наші досвідчені менеджери.