Графік роботи:

Будні: 09:00 - 19:00

Субота: 10:00 - 19:00

Неділя:  10:00 - 17:00

0
Мій кошик

Поплавцева огрузка

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Поплавцева огрузка – це невід'ємна частина оснащення вудки, в яку входять усі грузила, що встановлюються на волосіні. Завдяки ній рибалка дізнається інформацію про клювання. Вона усуває надмірну плавучість поплавця, тримає натягнення волосіні, бере участь в занедбаності і відповідає за його точність і дальність. Правильно підібрана якісне поплавцеве відвантаження – одно з умов успішної риболовлі.

З чого складається

Модифікації огрузок бувають різні, проте усі вони мають схожу конструкцію, і зазвичай складаються з:

  • Вантажила (це головна частина);
  • Підпаски;
  • Гачка;
  • Приманки.

Від типу лову і умов довкілля залежить також і спосіб огрузки. Вона може складатися з одного основного грузила, або мати додаткових підпасків. Підпаски – це декілька невеликих по вазі і розміру важків, які вважаються додатковими, і кріпитися разом з основним. Розміщуються вони нижче головного грузила і допомагають тримати волосінь в натягненні навіть при сильній течії.

Основні види поплавцевих грузил

Існує безліч видів грузил, але для поплавцевого лову ефективні тільки декілька видів:

  1. Затискна дробинка – це невеликі свинцеві важки, що мають проріз у внутрішній частині. Кріпляться вони по усій довжині волосіні. Мають жорстку фіксацію, тому їх не рекомендується часто переміщати, оскільки можна пошкодити снасть. Вони розрізняються по вазі і продаються зазвичай в комплекті. Дробинки використовують по одній або нанизують на волосінь відразу декілька штук.
  2. Оливка – назву грузила дістали завдяки своєму зовнішньому вигляду. Мають овальну форму, трохи сплюснуту з боків і наскрізний отвір для кріплення на волосіні. Їх застосовують на в умовах сильної течії або при лові на великій глибині. Також, завдяки своїй витягнутій формі, вони сприяють далекій занедбаності. У поєднанні з оливками використовують підпасків з маленьких дробинок.
  3. Крапля – універсальний вид грузила, який найчастіше застосовують на великій глибині. Її використовують в стоячій воді без підпаски. Кріпиться, як і попередні моделі через наскрізний отвір.
  4. Циліндр або напівциліндр, так само мають другу назву – стил. У поплавцевому лові його застосовують рідко, в основному для риболовлі у водоймах з кам'янистим дном. Вони мають високу точність занедбаності і не плутають волосінь, а також добре тримають ковзаючий вантаж.
  5. Листовий свинець – це не стандартне готове грузило, а шматок свинцю розкотив в тонкий пласт. Його використовують для самостійного виготовлення огрузки. Чим тонше лист свинцю, тим він краще гнеться і насаджується на волосінь. Листовий свинець має один значимий недолік – його важко підігнати під допустимий розмір огрузки.

Додаткові види грузил

При лові великих трофеїв або в місцях з сильною течією використовують і інші види грузила, які в основному застосовують для інших типів риболовлі :

  1. Грушовидні моделі застосовують для лову риби на великих глибинах. Вони запобігають неправдивим сигналам клювання і не дають поплавцю «гуляти» по поверхні води.
  2. Плоскі види грузил добре застосовувати в умовах сильної течії, коли треба утримати насадку на дні річки.
  3. Веретеноподібні моделі використовують для лову в місцях, порослих травою, очеретами і так далі. Завдяки своїй формі, вони не плутають волосінь і не чіпляються за рослинність навкруги.

Разом з таким відвантаженням застосовують декілька видів дробинок, які встановлюють по усій довжині волосіні.

Якщо метою риболовлі є отримання великого трофея, то треба купити не лише додаткові види грузил, але і інші види кріплення. Для лову коропа, приміром, підійдуть грузила з кембриковым кріпленням. Головна їх відмінність – це ковзаюче переміщення важка по довжині волосіні.

Матеріал виготовлення

Історично так склалося, що основним матеріалом, вживаним у виготовленні огурзок, є свинець. Його легко добувати, він легкий і порівняно недорогий. Але при неправильній експлуатації, він може бути небезпечний для здоров'я, тому багато сучасних виробників випускають екологічно чисті заміни, які зроблені з каменю. Звичайно, огрузка це не приманка, і навіть якщо риба її заковтне, то при правильному витягання важка, на якість м'яса це не вплине.

Якісна поплавцева огрузка доступна до замовлення в нашому інтернет-магазині. У каталозі представлений широкий вибір моделей, завдяки чому у нас можна недорого купити огрузку для будь-якого типу рибного лову. Для вашої зручності моделі завжди в наявність і мають детальний опис. Ми здійснюємо доставку по усій території країни, а сплатити купівлю можна будь-яким зручним способом.

Вгору