Котушка на спінінг є незамінною частиною оснастки в процесі лову хижої риби. Для результативної риболовлі необхідно вивчити кормову базу хижака і ретельно підібрати снасті під умови лову. Щоб купити спиннинговую котушку, яка дозволить вивудити гідний трофей, треба розібратися в питанні.

 

     Котушки для спінінга діляться на такі різновиди, як:

- інерційна;

- безінерційна;

- мультиплікаторна.

 

     Інерціонкі є найпростішим типом котушок по конструкції. Дана оснастка складається з барабана, який монтується на ролик.

     Для застосування котушки рибалці знадобляться деякі навички. Барабан приладу при закиданні крутиться значно швидше руху волосіні. Тому при неконтрольованому закиду можуть утворюватися петлі і «бороди».

     Безінерційна котушка, в народі «м'ясорубка», є більш складним механізмом. Завдяки спеціальній конструкції намотування волосіні, закиді приманки можна здійснювати максимально комфортно і точно. Даний вид снасті успішно застосовується і професіоналами, і новачками в процесі лову річкового хижака.

     Мультиплікатори вважаються оснащенням для силової боротьби з великими екземплярами хижої риби. Котушки даного типу дозволять максимально точно визначати дотику приманкою дна, а також легкі клювання надобережного риби.

     На що звернути увагу при покупці?

 

     Вибираючи котушку для вудилища спінінгів, увагу варто приділити таким характеристикам:

- вага і матеріали для виготовлення;

- типорозмір;

- якість укладання волосіні / шнура;

- передавальне число;

- плавність ходу.

 

     Спінінгова риболовля передбачає величезну кількість закидів приманки на різні дистанції. Тому котушка для спіннінга повинна бути максимально легкою. Інакше руки недосвідчених спінінгістів дуже швидко втомляться, а довгоочікуваний трофей може бути не спійманий.

     Більш міцними є котушки з металу. Але при цьому вони мають один величезний недолік - велика вага. Котушки з пластику найлегші. Але їх термін служби значно менше, ніж у металевих аналогів.

     Типорозмір котушки вказує на кількість волосіні, яку можна вмістити на шпулю. Наприклад: при розмірі 1000 одиниць можна намотати 100 м шнура, товщиною 0,1 мм або 50 м товщиною 0,2 мм. На котушку 2500 намотується 100 м волосіні з товщиною 0,25 мм, 125 м завтовшки 0,2 і т.д.

     Укладання волосіні на шпулю повинна здійснюватися максимально рівно і без перекручень. Інакше при закиданні будуть утворюватися петлі і «бороди». Плавний хід рукояті і лескоукладивателя забезпечитмуть комфортні умови для проводки приманки і виведення риби.

     Передавальне число вказує кількість обертів номотування волосині при одному обороті рукоятки. Наприклад: позначення на шпулі 1: 6,5 - це 6,5 обертів дужки намотування за один оберт котушечної рукояті.

     Фрикційне гальмо: чи потрібен цей механізм?

     Щоб не відбувалися неприємні обриви приманок і сходи трофейних екземплярів, варто купувати котушки з фрикційним гальмом. Даний механізм забезпечує підбурювання волосіні при різких ривках риби. Це дозволяє уникнути обриву приманки в самі невідповідні моменти.

 

     Фрікціони на котушках бувають:

- з переднім розташуванням;

- із заднім розташуванням.

 

     Передній фрикціон знижує вагові показники котушки. При цьому його регулювати трохи незручно, так як постійне обертання лескоукладивателя і підбурювання шнура при ривках риби заважають провертати в потрібному напрямку ручку-регулятор.

     Заднє розміщення регулятора фрикційного гальма є більш зручним у застосуванні. При цьому вага котушки збільшується, що відчутно позначається при великій кількості закидів.