Фідер - рибальська снасть, яка прийшла до нас з Англії. Фідерная рибалка передбачає використання вудлищ, обладнаних квівертипами. Це гнучкі вершинки, що виконують функцію сигналізаторів клювання. Купити фідер в Україні прагнуть багато рибалок, так як цей тип риболовлі може забезпечити азарт і інтерес. У той же час, він відмінно підходить для тих, хто звик в процесі риболовлі влаштуватися на одному місці, а не бродити по березі, прагнучи зловити рибу-хижака.

            Історія і суть фідерної ловлі

     Саме слово «фідер» походить від англійського «feed», що в перекладі означає «годувати». Передбачається ловля з дна з постійним підгодовуванням вибраного місця. Строгих правил періодичності перезабросах не передбачено. Тому рибалка може чинити залежно від обставин і на свій розсуд. Коли здійснюється закид, частина приманки з'їдається рибою. А друга - потрапляє на дно, де вона і може послужити вдалою риболовлі. Місце, де падає підгодовування, називається плямою прикорму. Такий вид риболовлі люблять ті, хто прагне зловити карася, ляща, плотву і уклейку. Можна рибалити і на глибині, і на мілководді. Приблизна вага «здобичі» - до 7 кілограмів. Нюанси залежать від тесту квівертіпа і ладу вудилища та оснастки.

     У нас в магазині представлено досить багато снастей в різних цінових категоріях. Новачкові також буде що підібрати в нашому асортименті. Звернувшись за вказаними на сайті даними, ви можете отримати консультацію. А для тих, хто хоче самостійно розібратися в питанні, пропонуємо наступну інформацію.

            Строй фідерних вудилищ

     Якщо ви вирішили купити фідер, варто визначитися з тим ладом, який буде оптимальним для вас. За даним критерієм фідери діляться на:

- швидкі;

- середні;

- повільні.

     Новачкам краще купувати швидкі і середні фідери. Вони оптимальні своєю універсальністю. За допомогою таких вудилищ можна ловити рибу практично в будь-яких умовах, включаючи річки з середньою силою течії.

     Тест квівертіпа - показник, який показує, на яку вагу кормушки з прикормкою розрахований кінчик фідера. В описах до фідерним вудилищам ця інформація вказується. Не слід використовувати кормушки, які разом з прикормкою, перевищують показник тесту квівертіпа. Для риболовлі на водоймах з течією потрібно вудлище з високим тестом. Це пов'язано з використанням більш важких годівниць.

            Важливі аспекти фідерної риболовлі

     Для того, щоб пробувати себе в фідерної ловлі, недостатньо просто придбати снасті. Важливо, щоб рибалка, який має досвід в цій справі, навчив вас ними користуватися. Інакше є ризик:

- обриву оснастки при закиданні;

- поломки кінчика квівертіпа;

- поломки бланка вудлища;

- створення петлі і «борід» шнура або волосіні.

     Перед початком фідерної ловлі краще повчитися у досвідчених фідерістов або, хоча б, подивитися відеоуроки. Крім перерахованих параметрів, при виборі фідера також важливий матеріал бланка. У розділі фідерних вудилищ ви дізнаєтеся про це більш детально.

     У фідерної, як і в багатьох інших видах рибної ловлі, найбільш важливими аспектами є:

- підбір та виготовлення прикормки;

- вибір наживок;

- інтенсивність закидів підгодівлі замість лову, так як в даному виді риболовлі необхідно «поставити» рибу на місце.

     Вибирайте фідерні вудилища в магазині «Кормак» і пробуйте себе в ролі фідеріста!